REKLAMA

5 tipů, jak zůstat zdravá a krásná 

Dámy, abychom se udržely v rovnováze a cítily se zdravě a krásně navenek i uvnitř, musíme se řídit některými základními pravidly, na které však bohužel často a snadno zapomínáme. Pojďme si je tedy společně připomenout. 

REKLAMA

Jezte zdravě 

Vězte, že není mnoho lidí, kteří by si zdravé stravování nějak náramně užívali, ovšem pro zachování zdraví a krásy je to nezbytnost, určitě už jste někdy slyšela o frázi „jste to, co jíte“.

Základem jídelníčku by měly být antioxidanty, jejichž primárním zdrojem jsou ovoce a zelenina, vláknina – ta pomáhá pročišťovat vaše střeva a udržuje tak tělo zdravé, a v neposlední řadě vápník, jenž podporuje zdraví kostí.

Naopak se rozhodně vyhněte kouření a pití alkoholu. Vašim zubům pak nesvědčí ani velké množství čaje, kávy a červeného vína. 

Pravidelně cvičte 

Nemusíte chodit do posilovny nebo mít osobního trenéra, abyste se udržela fit. Bohatě stačí, když budete doma denně cvičit 15 až 30 minut.

Nicméně i když se vám nebude chtít cvičittak alespoň krátká procházka každý den vám pomůže udržet si dobré zdraví.

Pomoci může dokonce i taková drobnost jako to, když ze svého života vypustíte výtahy a vždy budete chodit po schodech. 

Vyhýbejte se stresu 

Chodit do práce či na vysokou školu je mnohdy doslova o nervy. To však vůbec nesvědčí vašemu zdraví, proto je důležité se snažit stresu vyvarovat, nebo ho alespoň umět částečně zmírnit.

Pomoci může například 15-20 minutová pauza, během níž si můžete například zdřímnout, či si jen někde sednout a věnovat se aktivitám, které máte ráda.

Též krátká procházka během dne může být dobrým způsobem, jak uvolnit stres.

Stres zmírňuje i pravidelný a kvalitní spánek, proto nezapomeňte v noci spát alespoň 6 až 8 hodin. 

Buďte pozitivní a šťastná 

Obklopujte se lidmi, které máte ráda a kteří vás dokáží pokaždé rozveselit. Snažte se vyhnout negativním situacím. Pokud existují koníčky, jež vás baví, pak je praktikujte.

Máte-li sny, kterých chcete dosáhnout, pak podnikněte kroky k jejich dosažení. Když je totiž vaše mysl stimulována, mozek produkuje nové neurony, jež vám pomáhají zůstat vnitřně mladá.

Nezapomeňte tedy každý den myslet, co nejvíce pozitivně to jde. 

Pečujte o svou pokožku 

Během slunných dní je nezbytné používat opalovací krém s vysokým UV filtrem, slunce totiž může snadno způsobit poškození vaší kůže, kterého se již nikdy nemusíte zbavit.

Soláriím se raději vyhýbejte úplně. Pokud chcete nosit make-up, tak jen střídmě a vždy před spaním si jej odstraňte, ať mohou vaše obličejové póry dýchat.

Nebojte se používat anti-aging krémy, ty vás totiž nejen zbaví vrásek, ale zároveň zabraňují i jejich vzniku. 

0 0 votes
Article Rating
REKLAMNÍ PROSTOR
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments